خانه اتاق خواب چیدمان اتاق خواب 12 روش ناب و ارزان تزیین دیوار اتاق خواب

12 روش ناب و ارزان تزیین دیوار اتاق خواب

زمان مطالعه : 

9 دقیقه

اتاق خواب یکی از خصوصی ترین بخش های خانه محسوب می شود. نمی توان تزیین دکوراسیون دیوار اتاق خواب را نادیده گرفت و نسبت به آن بی تفاوت بود. با توجه به اینکه اتاق خواب محل خواب و آرامش برای همه افراد، بخصوص زوج های جوان است و بخش بیشتر از بهترین لحظات زندگی در اتاق خواب صرف می‌شود. پس تزیین دیوار آن بسیار با اهمیت است. روش های زیادی وجود دارد که ما در اینجا به معروف ترین آنها اشاره کرده ایم.


1. تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ؛ ارزان ترین روش تغییر دکور

رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب در بزرگ‌تر و زیبا‌تر نشان دادن اتاق نقش دارد. انتخاب رنگ های ملایم و آرامش بخش در اولویت اصلی قراردارند. یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش های تزیین دیوار اتاق خواب است. رنگ آمیزی با رنگ های آبی آسمانی، صورتی کم رنگ، بژ، قهوه ای و زرد خیلی کم رنگ است. معمولاً از رنگ های مات استفاده می شودتا محیط سرشار از آرامش و روح نواز باشد.

تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ؛ ارزان ترین روش تغییر دکور

بیشتر بخوانید: هر چیزی که باید درباره رنگ آمیزی اتاق خواب بدانید 

2. تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس؛ انتخابی برای یادها

قاب های عکس تزینی منظره و چهره افراد مشهور و مطرح، قاب عکس عروسی خود زوجین بر روی دیواری که بالای تخت قرار می گیرد بسیار زیبا و جذاب است. شما در این شیوه تزیین می‌توانید از تابلوهای نقاشی و خلاقانه ،اثار هنری خودتان استفاده کنید. زیبا نمودن دیوار با قاب عکس یک ایده ناب و قدیمی است که در دیوار اتاق خواب زیاد استفاده می‌شده است.

تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس؛ انتخابی برای یادها

3. تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری؛ ایده ای شیک و مدرن

یکی از روش های تزیین دیوار اتاق خواب استفاده از کاغد دیواری است که طرح این کاغذ دیواری متناسب باسلیقه شما می تواند ساده و ملایم یا شلوغ و پر از طرح و نگار باشد. خیلی از افراد در انتخاب رنگ کاغذ دیواری را با ست دکوراسبون اتاق هماهنگ می کنند تا بر زیبایی اتاق بیافزایند. شما می‌توانید از کاغذ دیواری های سه بعدی و منظره هم استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری؛ ایده ای شیک و مدرن

4. تزیین دیوار با قرار دادن وسایل و اشیا خلاقانه و دستی

قرار دادن اشیا زینتی و خلاقانه ساخته شده توسط دست  در دیوار بالای تخت با استفاده از نصب کردن یا قرار دادن بر روی شلف های دیواری درون اتاق خواب را تزیین می‌کنند. شما می توانید با قرار دادن کتاب بر روی شلف دیواری درصورت لزوم به مطالعه کتاب ها بپردازید. به شما توصیه می کنیم اگر میخواهید از این روش در تزیین دیوار اتاق خود استفاده کنید، حتما برای خرید شلف دیواری به سایت بلج سر بزنید 

تزیین دیوار با قرار دادن وسایل و اشیا خلاقانه و دستی

5. تزیین دیوار اتاق خواب با لوستر و ال ای دی؛ ایده ای رمانتیک

با کشیدن ریسه های ال ای دی و ریسه های شلنگی کم مصرف بر روی دیوار یا با استفاده از لوستر های دیوار کوب با نور کم و ملایم در ایجاد یک فضای کاملاً رومانتیک در اتاق خواب بپردازید. همچنین اگر به اتاق خواب با دکوراسیون رمانتیک علاقه دارید، پیشنهاد میکنیم حتما مقاله " 9 نکته مهم که برای داشتن اتاق خواب رمانتیک باید بدانید " را با دقت بخوانید

تزیین دیوار اتاق خواب با لوستر و ال ای دی؛ ایده ای رمانتیک

6. تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری

با نصب پارچه و آویز به دیوار اتاق خواب بر زیبایی و رومانتیک بودن اتاق بیافزاید. این نوع پارچه ها و آویزها می‌توانند تهیه شده توسط شخص  باشند و یا یک نوع خاص و برند باشند. این پارچه ها می توانند پوشانند قسمت های آسیب دیده دیوار هم باشند. 

تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری

7. تزیین دیوار اتاق خواب با آجر و آجر نما

استفاده از دیوار آجری یا کاغذ دیواری آجری  به همراه نور پردازی ملایم یک ایده ناب برای تداعی ساز از خانه های قدیمی و روستایی  و سنتی در اتاق خواب که محل کسب آرامش است می‌باشد. خانه های قدیمی که سبک وسیاق معماری آنها یک آرامش خاصی را برای انسان به همراه داشت. البته اگر به سبک دکوراسیون خانه هایی با دیزاین روستایی و با حال و هوای طبیعت علاقه دارید، مقاله " 5 نکته مهمی که درباره سبک دکوراسیون روستیک باید بدانید " را بخوانید

تزیین دیوار اتاق خواب با آجر و آجر نما

8. تزیین دیوار اتاق خواب با آینه؛ بهترین ایده برای اتاق خواب کوچک

با خرید آینه قدی یا آینه دیواری و نصب بر دیوار اتاق خواب زیبایی و درخشش را به اتاق خواب خود هدیه دهید. آینه علاوه بر زیبایی با ایجاد تصاویر به صورت مکرر ایفا نقش می‌کنند و در داشتن تصویر در تمام لحظات از خودتان هم موثر است. یک نمای فاخری و لاکچری به همراه سبک مینیمال را برای اتاق خواب به همراه دارد.

تزیین دیوار اتاق خواب با آینه؛ بهترین ایده برای اتاق خواب کوچک

9. تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری 

استیکر های دیواری علاوه بر سادگی دست شما را در انتخاب طرح  نوع استیکر کاملاً باز می ‌گذارند. یک روش جدید برای گرفتن آرامش از نگاه کردن به تصاویر و روح نوازی است. علاوه بر این شما می توانید با خرید استیکر دیواری با طرح های مختلف، هر چند وقت یکبار حال و هوای اتاق خود را تغییر دهید

تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری

10. تزیین دیوار اتاق خواب با خاطرات شخصی

تقریبا معمول است که برای عکس دوستان و آشنایان و خاطرات زیبای زندگی از دیوار اتاق نشیمن استفاده می‌کنند. اما شما متفاوت باشید و برای زنده نگه داشتن خاطرات خوب از دیوار اتاق خواب استفاده کنید. این یک کار زیبا و لطیف برای تزیین دیوار اتاق خصوصی شما و داشتن احساسات خوب و خاص موقع خواب است.

تزیین دیوار اتاق خواب با خاطرات شخصی

11. تزیین دیوار اتاق خواب با ترکیب رنگ

 تزیین دیوار اتاق به کمک رنگ آمیز با ترکیب رنگهای ملایم با کنتراست بالا و نقاشی یک شور و نشاط آرامش بخشی را برای افراد داخل اتاق شعله ور می‌سازد. رنگ ها در روحیه افراد خیلی موثر هستند گاهی همین رنگ‌ها آرامشی در انسان ایجاد می‌کنند که قابل وصف نیست.

تزیین دیوار اتاق خواب با ترکیب رنگ

12. تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان

به کمک گلدان های طبیعی و مصنوعی بر روی دیوار اتاق خواب یک بافت سنتی و روستایی را در اتاق خواب داشته باشید و هم زیبایی غیر توصیف را برای دیوار اتاق خواب به وجود آورید. البته از گلدان های معمولی و ایستاد نیز برای تزیین دکوراسیون اتاق خواب می‌توانید استفاده کنید. توجه داشته باشید گلدان های طبیعی باید به نور و آب کمی احتیاج داشته باشند از گلدان با گیاهان بی هوازی استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان

نتیجه گیری؛ برای تزیین اتاق خواب معمولا از دیوار بالای تخت خواب استفاده می کنند. تا بیشترین تزیینات و وسایل را در محدودای که تخت قرار می گیرد داشته باشند و سایر نقاط را هم بدون چیدمان قرار می‌دهند در نهایت دیوار های سایر نقاط را به کمک رنگ یا قرار دادن اشیا رو شلف های دیواری تزیین می‌کنند.

از اینکه تا پایان مطلب ما با در مجله پیت کت همراه بودید بسیار خوشحال و خرسند هستیم. امیدواریم که اگر شما نیز تجربه ای در طراحی دکوراسیون به خصوص تزیین دیوار اتاق دارید با ما به اشتراک بگذارید

0

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

دیدگاه شما

ممکن است به این مطالب علاقه مند باشید